51-годишен столичанин е задържан в полицейския арест на Районно управление – Видин за притежание на оръжие без разрешително за това, съобщиха от Областната дирекция на МВР. На 17 март, в района на ТЕЦ-Видин, служители на реда спрели за проверка лек автомобил „Ауди“ със софийска регистрация, шофиран от мъжа. Установено било, че регистрационните табели на колата са издадени за друго МПС, а при личния обиск у него открили самоделно оръжие с вид на пистолет. Изяснено било, че на територията на областта столичанинът пребивава на адреса на майка си в с. Септемврийци. В условията на неотложност криминалисти извършили претърсване в имота, оттам иззели самоделна пушка, ловна пушка кал.16, четири ловни и два газови патрона, и 22 гилзи от патрони различен калибър. В лек автомобил „Ауди“ без регистрационни табели, паркиран пред входа на имота открили и иззели три регистрационни табели за МПС – софийски номера. Работата на разследващите продължава в рамките на образуваното по случая досъдебно производство по описа на Районно управление – Видин.










