Начало Видин Общината с амбициозни планове за модерния облик на град Видин

Общината с амбициозни планове за модерния облик на град Видин

Амбициозни планове за реализиране на проекти, които ще променят визията на град Видин има общинското ръководство. През следващите години ще се работи за подобряване на инфраструктурата в кварталите на Видин, за ремонти на улици и общински пътища – това е фокус на проектите, които в момента екипът на Общината ще разработи и в последствие ще търси финансиране за изпълнението им.

Специално внимание именно на дейностите по проектиране обърна кметът д-р Цветан Ценков. Редом с двата подхода на Видин, чиято модерна визия ще бъде постигната благодарение на средствата от държавния бюджет, в момента се проектира подходът на Видин откъм Иново, а вероятно догодина ще се проектира и пътя откъм Капитановци, обясни д-р Ценков. Кметът допълни, че цялостно ще бъдат проектирани два видински квартала – почти целия комплекс „Бонония“ и комплекс „Георги Бенковски“.

Той обясни, че в плановете на екипа му влиза още и въвеждане на нова организация на движението в града, която предстои да бъде обсъдена. Градоначалникът презентира идея, свързана с извеждане на трафика на ТИР-ове от Видин. „До края на април трябва да сме готови с улица „Редутска“ – от надлеза, покрай ДМЗ-то, до новия ритейл център и чак до края на града. Ще бъде трилентов пътят, с велоялея, с кръгови докъдето е нужно и ще вкараме в ред нещата. Няма да пуснем нито един ТИР да мине повече през града – всичко спираме, ще променим наредбите, ще налагаме глиби като в Европа, по 1000 лева, на всеки ТИР, кйто влезе в централна градска зона без разрешение“, обясни д-р Ценков.

 „В момента проектираме целия паралелен път до границата с Кула и Сърбия, през Цар Петрово е проектиран в идейния фаза, почти е готов като идеен проект. В момента приключваме с идейния проект за ремонт на пътя от Покрайна през Гомотарци до Кошава, който е общински, ще бъде проектиран и съм сигурен, че до края на годината ще намерим начин да го финансираме… Тоест по отношение на пътната инфраструктура трябва да оправим всичко в този мандат, няма да говорим за „ще бъде“ – всичко сега ще проектираме и ще търсим финансирането“, подчерта д-р Ценков.

Водят се срещи и във връзка с изграждане на модерна система за видеонаблюдение във Видин, съвместно с Министерство на външните работи, с което да се повиши сигурността на населението, допълни градоначалникът.

 

Споделете тази статия

Вашата реклама тук
Размери: 336x280 px

Абонирайте се

С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Call Now Button