„Уважаеми жители на област Видин,
Приемете моите най-сърдечни поздрави по-случай 3 декември – Международния ден на хората с увреждания.
Днес се присъединявам към Вашия празник с уважение към Вас, хората, които ежедневно преодолявате трудностите, непознати за останалата част от обществото. Вие сте част от нашето общество и заслужавате внимание и възхищение за волята и достойнството, за силния дух и стремежа да направите живота си по-пълноценен и радостен.
Вярвам, че много важна и чисто човешка мисия е Вие, хората с увреждания, да получавате необходимата подкрепа за постигане на пълноценно човешко съществуване, като им протегнем приятелска ръка с разбиране.
Пожелавам Ви преди всичко здраве и много поводи за радост!“ – се казва в приветствието на областния управител Албена Георгиева.










