Правителството прие промени в Наредбата за обществено осигуряване на самоосигуряващите се лица, българските граждани на работа в чужбина и морските лица. С тях се намалява административната тежест за самоосигуряващите се лица – пенсионери, които продължават да упражняват трудова дейност като самоосигуряващи се лица и да подават необходимата информация към Националната агенция за приходите (НАП).
Предвижда се да отпадне изискването за подаване на декларация образец ОКД-5 в съответната териториална дирекция на НАП. С направените промени внасянето на дължимите осигурителни вноски и подаването в НАП на данни, свързани с осигуряването, се приемат за изрично изразено желание за продължаване осигуряването.
Намалява се административната тежест за пенсионерите, които се самоосигуряват
Споделете тази статия
Последни новини
Абонирайте се
С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Категории
Последни новини



Започват обученията за членовете на СИК във Видин
април 2, 2026




Великденско хоро ще се извие на площада в Монтана
април 2, 2026




