Общо 24 акта са съставили служителите на звено „Инспекторат“ към Община Враца през последните дни при проверки за нарушения на местните наредби, съобщиха от местната администрация.
Най-много санкции са наложени за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. За подобни нарушения са санкционирани 13 души, като след намесата на инспекторите замърсените обществени пространства са били почистени.
Други 11 акта са съставени на собственици на домашни любимци, които са разхождали кучетата си без повод или не са почистили след тях.
Успоредно с контролната дейност, екипите на БКС – Враца продължават почистването на контейнерни площадки и обществени пространства, около които са изхвърлени едрогабаритни и строителни отпадъци.
От Община Враца призовават гражданите да бъдат по-отговорни към обществената среда и да подават сигнали за нарушения на телефон 0885 11 88 57.












