Начало Видин Наградиха видински ученици с високи постижения в състезания по математика

Наградиха видински ученици с високи постижения в състезания по математика

Видински ученици получиха грамоти от Община Видин за доброто си представяне в математически състезания. Осем възпитаници на Профилираната природо-математическа гимназия „Екзарх Антим I“ показаха отлични резултати в есенния кръг на Международното състезание „Математика без граници“ 2019, като четирима от тях се представиха отлично и в XXVIII-ия математически турнир „Иван Салабашев“, който се организира за трета година във Видин.Те завоюваха един златен и седем сребърни медала. В състезанието „Математика без граници“ общо три сребърни и един бронзов медал спечелиха и третокласници от СУ „Цар Симеон Велики“ и ОУ „Иван Вазов“.
Кметът на община Видин д-р Цветан Ценков поздрави призьорите, като им пожела да са все така упорити и да постигат мечтите си. „Видин има една от най-добрите школи по математика и вие трябва да се гордеете с факта, че сте сред нейните възпитаници“, каза той.
Заместник-кметът Борислава Борисова връчи на младите математици грамоти за постигнатите високи успехи. Тя изтъкна ролята на учителите и родителите, които също имат голяма заслуга за доброто представяне на състезанията, а към учениците се обърна с думите: „Продължавайте да прославяте града ни в цялата страна“.
Община Видин награди с плакет преподавателя в ППМГ и председател на видинската секция на Съюза на математиците в България Камелия Иванова, която не присъства на срещата, затова отличието прие от нейно име колегата й Тома Георгиев.
Международното състезание „Математика без граници“ се провежда в три кръга, като финалът е през месец юни тази година.

Споделете тази статия

Вашата реклама тук
Размери: 336x280 px

Абонирайте се

С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Call Now Button