Видински ученици получиха грамоти от Община Видин за доброто си представяне в математически състезания. Осем възпитаници на Профилираната природо-математическа гимназия „Екзарх Антим I“ показаха отлични резултати в есенния кръг на Международното състезание „Математика без граници“ 2019, като четирима от тях се представиха отлично и в XXVIII-ия математически турнир „Иван Салабашев“, който се организира за трета година във Видин.Те завоюваха един златен и седем сребърни медала. В състезанието „Математика без граници“ общо три сребърни и един бронзов медал спечелиха и третокласници от СУ „Цар Симеон Велики“ и ОУ „Иван Вазов“.
Кметът на община Видин д-р Цветан Ценков поздрави призьорите, като им пожела да са все така упорити и да постигат мечтите си. „Видин има една от най-добрите школи по математика и вие трябва да се гордеете с факта, че сте сред нейните възпитаници“, каза той.
Заместник-кметът Борислава Борисова връчи на младите математици грамоти за постигнатите високи успехи. Тя изтъкна ролята на учителите и родителите, които също имат голяма заслуга за доброто представяне на състезанията, а към учениците се обърна с думите: „Продължавайте да прославяте града ни в цялата страна“.
Община Видин награди с плакет преподавателя в ППМГ и председател на видинската секция на Съюза на математиците в България Камелия Иванова, която не присъства на срещата, затова отличието прие от нейно име колегата й Тома Георгиев.
Международното състезание „Математика без граници“ се провежда в три кръга, като финалът е през месец юни тази година.
Наградиха видински ученици с високи постижения в състезания по математика
Споделете тази статия
Последни новини
Абонирайте се
С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Категории
Последни новини



Започват обученията за членовете на СИК във Видин
април 2, 2026




Великденско хоро ще се извие на площада в Монтана
април 2, 2026




