Начало България Засилени проверки на мотори, велосипеди и тротинетки започват във Видинска област

Засилени проверки на мотори, велосипеди и тротинетки започват във Видинска област

От 1 до 7 юни на територията на област Видин ще се проведе специализирана полицейска операция за контрол на двуколесните превозни средства, съобщих от Областната дирекция на МВР.

Причина за засиления контрол е непрекъснато нарастващият брой на мотоциклетите, мотопедите, велосипедите и индивидуалните електрически превозни средства в пътното движение. Според органите на реда неспазването на правилата от страна на част от техните водачи създава предпоставки за възникване на пътнотранспортни произшествия.

Инициативата е част от общоевропейска акция на Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL. В рамките на операцията екипи на сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Видин, както и други служители с правомощия по Закона за движението по пътищата, ще извършват проверки както по пътната мрежа, така и в пешеходни зони и паркове.

От началото на годината пътните полицаи във Видинска област са санкционирали общо 78 велосипедисти и водачи на електрически тротинетки за различни нарушения на правилата за движение.

 

Споделете тази статия

Вашата реклама тук
Размери: 336x280 px

Абонирайте се

С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Call Now Button