Ремонтирано е детското отделение на в МБАЛ “Христо Ботев” във Враца. В реновирането на болничната структура са вложени над 140 000 лв., които са дарени от местно предприятие, произвеждащо строителни материали. Извършените дейности включват цялостен ремонт на 13 бани за пациентите и персонала; коридорите и част от стаите са пребоядисани; подменени са врати и прозорци и е монтирано ново осветление.
Кметът на община Враца Калин Каменов благодари на ръководството на завода за дарението и заяви, че предприятието е пример за социално ангажирано предприятие.
Изпълнителният директор на завода Росен Папазов бе категоричен, че циментовият завод ще продължи да участва активно в обществения живот на Враца и ще подпомага за развитието на града.
На откриването на обновените помещения изпълнителният директорът на болницата д-р Кети Ценова и началникът на детско отделение д-р Георги Цветков благодариха за безвъзмездно реализирания проект в лечебното заведение.
Водосвет за здраве и благополучие отслужи Негово Високопреосвещенство Врачански митрополит Григорий, а малчуганите от ДГ “Европейчета” зарадваха присъстващите със своите изпълнения.










