По време на деветото издание на Фестивала на изкуствата „Дунавски вълни“ млади художници сътвориха запомнящи се творби, като вложиха безвъзмезден труд и много старание. Да поздрави ентусиастите дойде кметът на община Видин д-р Цветан Ценков, който им пожела много нови хоризонти.
Грамотите за участие връчи заместник-кметът Борислава Борисова. „Благодарение на вашия талант градът ни придоби по-красив облик. Места като парк „Владикина бахча“, сградата на читалище „Цвят“, улиците „Дондуков“ и „Градинска“ станаха по-атрактивни и цветни. Ще ви очакваме с креативни идеи и догодина“, каза в приветствието си тя. Грамота имаше и за Клуб „Млад творец“ към Професионалната гимназия по туризъм „Михалаки Георгиев“, с ръководител Цецка Александрова – преподавател по изобразително изкуство.
В рамките на Фестивала на изкуствата „Дунавски вълни“ продължава конкурсът за арт инсталация – надпис, който да символизира духа на града и даде възможност да се направят запомнящи се снимки.
Общинска пресслужба
Грамоти за участници и доброволци във Фестивала на изкуствата „Дунавски вълни“
Споделете тази статия
Последни новини
Абонирайте се
С натискането на бутона „Абониране“ потвърждавате, че сте прочели нашата Политика за поверителност.
Категории
Последни новини



Жена пострада при пътен инцидент на кръгово кръстовище във Видин
октомври 8, 2025




Временно спиране на водата в ж.к. „Съединение“ и бл. „Яворов“
октомври 8, 2025





